EN

Soutěžní kolekce autorských tapet

TA–PE–TY je nový projekt zaměřený na mladé české i zahraniční designéry na jedné straně a na širší veřejnost na straně druhé. Skrze kolekce autorských designových tapet chce v první fázi přinést design do českých interiérů. Prostřednictvím pečlivě vybraných soutěžních návrhů, které se staly základem prodejní kolekce, se tak snaží přibližovat profesionální design širší veřejnosti.

Projekt TA–PE–TY vyhlášením soutěže nekončí, ale začíná. Naším záměrem je budování fair-trade projektu, který je schopný dlouhodobě úšpěšně fungovat i v komerčním prostředí.

Autorem projektu je brněnská kreativní továrna INDUSTRA, odborným partnerem je festival designSUPERMARKET. Výrobním partnerem kolekce je brněnská tiskárna CATCUT.

Pro více informací nás kontaktujte na info(at)ta-pe-ty.cz

Autoři návrhů

Lenka Adamcová

Som Lenka a narodila som sa v roku 1998. V súčastnosti študujem na strednej umeleckej škole v Bratislave. Chodím po nej.

Tapeta: Děti lesy

Sabina Břenková

Studentka grafického designu, která se zároveň věnuje malbě, umění tetování.a umění pohybu. Má ráda společnost pozitivních lidí. Pochází z Vysočiny, ale v současné době žije a tvoří v Brně.

Tapeta: FURfrag

Mária Bujňáková

Freelancerka, která se věnuje produktovému a grafickému designu. V její tvorbě stále usiluje dosáhnout čistých forem a zajímavých detailů s náznakem humoru.

Tapeta: PANDAS

Zuzana Čičová

Studentka ateliéru grafického designu na UTB v Zlíně. Kromě prací z odboru grafického designu se ráda věnuje ruční grafice, také pracuje na svých strukturovaných ilustracích. Ve volném čase se zdokonaluje v knižní tvorbě, které by se chtěla věnovat i v budoucnu. Pochází z malého slovenského města Čadce, ale momentálně se většinou zdržuje v Zlíně.

Tapeta: Struktury XY

Monika Doležalová

Věnuje se především ilustraci s mnohostranným užitím. Může to být tvorba pro děti, autorské knihy, komiksy, plakáty, aplikace do grafického designu nebo třeba do interiéru. Hojně užívá přírodní motivy a témata. Snaží se tak lidem zprostředkovat pocit jejich původně přirozeného prostředí a snad i napomoci upevnění tohoto vztahu.

Tapeta: Tvory

Barbora Idesová

Barbora Idesová se věnuje ilustraci, kreslení krátkých příběhů, tvorbě printů... Má ráda, když se její tvorba používá na užitkových předmětech, kde může potěšit různé lidi. Její práce jsou ovlivněny přírodou, dobrými kamarády a jinými tvory.

Tapeta: Výlet


Veronika Listíková

Studovala design, grafiku a architekturu a pracovní uplatnění našla i ve scénografii. Nyní se věnuje zejména designu interiérů a také malému synovi.

Tapety: Village Polygons, Paint Gradient

Josef Řehák

Funkce je pro mě důležitá, ale musí dobře vypadat.

Tapeta: Creative Line
Tereza Ščerbová

Vystudovala ilustraci na VŠUP, momentálně spolupracuje s nakladatelstvím Host, Argo, Běžíliška. Poslední tři roky ilustruje literární časopis Host. Věnuje se především ilustraci a volné tvorbě.

Tapeta: Honey Babies

Dorota Šebková

Věnuje se ilustraci a grafickému designu, který studuje v Plzni. Ale všechen čas by nejraději trávila v lese.

Tapety: Liška, Les

Jan Šimsa

Jan Šimsa je výtvarník se širokou škálou zájmů. Studuje v atelieru Filmové a televizní grafiky na UMPRUM, ale více než animaci a videu se věnuje grafice, o čemž svědčí i stáže v atelieru Tvorby písma a typografie nebo v oboru Grafického designu a multimédií na pařížské ENSAD. Vedle tahání vektorů rád pracuje rukama. V poslední době se hodně zaměřuje na kaligrafii — jak užitou, tak volnou nebo experimentální. Právě se svými kaligrafickými strukturami je teď i v naší kolekci.

Tapeta: Kaligrafická struktura

Mariana Tutschová

Grafická designerka a ilustrátorka. V současné době dokončuji diplomovou práci, autorskou edukativní knihu pro děti, na FUD UJEP v Ústí nad Labem. V posledních letech se zaměřuji na ilustrace a knihy, což mě naplňuje. Inspirují a baví mě zvířata.

Tapeta: Panda / Koala

Veronika Zacharová

Veronika Zacharová je grafička, animátorka a začínající režisérka. Studovala grafický design na brněnské FaVU, od něhož se odklonila k animované tvorbě na zlínské Univerzitě Tomáše Bati. Kromě kreslené animace se mimoškolně zabývá ilustrací i grafickým designem, které se snaží ve své tvorbě propojovat.

(Zdroj: Zlín Film festival)

Tapeta: March of the Birds

Opravdu si přejete odstranit vybranou tapetu z košíku?
Ano Ne
English translation coming soon!
OK