Autoři

Soutěžní kolekce interiérových tapet je určena grafickým a interiérových designerům, ilustrátorům a výtvarníkům a je postavena na jedinečných autorských přístupech.

Lenka Adamcová

„Som Lenka a narodila som sa v roku 1998. V súčastnosti študujem na strednej umeleckej škole v Bratislave. Chodím po nej.“

Monika Baudišová

Portfolio

Monika Baudišová se věnuje grafickému designu a ilustraci. Od roku 2016 tvoří polovinu česko-katalánského kreativního dua Pinkpill design. Působí v Praze a v Barceloně.

Sabina Břenková

Studentka grafického designu, která se zároveň věnuje malbě, umění tetování a umění pohybu. Má ráda společnost pozitivních lidí. Pochází z Vysočiny, ale v současné době žije a tvoří v Brně.

Mária Bujňáková

Portfolio

Vystudovaná produktová designerka, která se věnuje i interiérovému a grafickému designu. Spoluzakladatelka designovného studia Furnicoolture (2015), které působí v Košicích. Ve své tvorbě se snaží dosáhnout čisté formy, zajímavých detailů s náznakem humoru. Absolvovala studijní a pracovní stáže doma i v zahraničí. Pravidelně vystavuje na designových zahraničních, ale i domácích výstavých a získala mnoho ocenění. Momentálně studuje doktorát na Fakulte umení Technickej univerzity v Košicích.

Zuzana Čičová

Portfolio

Studentka ateliéru grafického designu na UTB ve Zlíně. Kromě prací z odboru grafického designu se ráda věnuje ruční grafice, také pracuje na svých strukturovaných ilustracích. Ve volném čase se zdokonaluje v knižní tvorbě, které by se chtěla věnovat i v budoucnu. Pochází z malého slovenského města Čadce, ale momentálně se většinou zdržuje v Zlíně.

Monika Doležalová

Portfolio

Věnuje se především ilustraci s mnohostranným užitím. Může to být tvorba pro děti, autorské knihy, komiksy, plakáty, aplikace do grafického designu nebo třeba do interiéru. Hojně užívá přírodní motivy a témata. Snaží se tak lidem zprostředkovat pocit jejich původně přirozeného prostředí a snad i napomoci upevnění tohoto vztahu.

Dolynda

Portfolio

Ilustrátorka a designérka z luhů a hájů Vysočiny, působící v Praze. Ráda vymýšlí vtipné obrázky a paterny. Snaží se o propojení zajímavých nápadů v kreativní celek – vtipně a k zamyšlení.

Barbora Idesová

Portfolio

Barbora Idesová se věnuje ilustraci, kreslení krátkých příběhů, tvorbě printů... Má ráda, když se její tvorba používá na užitkových předmětech, kde může potěšit různé lidi. Její práce jsou ovlivněny přírodou, dobrými kamarády a jinými tvory.

Veronika Listíková

Portfolio

Studovala design, grafiku a architekturu a pracovní uplatnění našla i ve scénografii. Nyní se věnuje zejména designu interiérů a také malému synovi.

Jana Nachlingerová

Portfolio

Výtvarnice a ilustrátorka. Nejraději tvoří pro děti. Pod značkou Jou Jou navrhuje a vyrábí dřevěné hračky. Ilustruje vlastní didaktické hry a pomůcky. Má dvě malé dcery.

Daria Podboj Havrda

Portfolio

Produktová a interiérová designérka, absolventka UMPRUM, oboru architektura a design. V praxi se věnuje navrhování komerčních a soukromých interiérů, návrhům nábytku, svítidel a bytových doplňků pro sériovou a zakázkovou výrobu. S ilustrátorkou Barborou Zachovalovou spolupracuje na projektu Fluo, v rámci kterého se zaměřují na návrhy a aplikaci potisků na bytový textil, tapety nebo koberce. Studio bylo oceněno cenou EDIDA za rok 2011 a 2012.

Josef Řehák

Portfolio

„Funkce je pro mě důležitá, ale musí dobře vypadat.“

Alžběta Surá

Portfolio

Grafická designérka a ilustrátorka, vystudovala Digitální design na Univerzitě Tomáše Baťi ve Zlíně. V ilustraci ráda používá stylizaci přírody, často kombinuje pestré barvy a geometrické tvary.

Markéta Svatková

Markéta Svatková je studentkou FDULS v Plzni. Grafika pro ni není jen předmětem ve škole, ale i jejím koníčkem. Nejčastěji vytváří loga, plakáty a potisky na trička, ale věnuje se i sazbě písma. Mimo školu tráví čas s kamarády a vyučuje sport na základní škole.

Tereza Ščerbová

Portfolio

Vystudovala ilustraci na VŠUP, momentálně spolupracuje s nakladatelstvím Host, Argo, Běžíliška. Poslední tři roky ilustruje literární časopis Host. Věnuje se především ilustraci a volné tvorbě.

Dorota Šebková

Portfolio

Věnuje se ilustraci a grafickému designu, který studuje v Plzni. Ale všechen čas by nejraději trávila v lese.

Jan Šimsa

Portfolio

Jan Šimsa je výtvarník se širokou škálou zájmů. Studuje v atelieru Filmové a televizní grafiky na UMPRUM, ale více než animaci a videu se věnuje grafice, o čemž svědčí i stáže v atelieru Tvorby písma a typografie nebo v oboru Grafického designu a multimédií na pařížské ENSAD. Vedle tahání vektorů rád pracuje rukama. V poslední době se hodně zaměřuje na kaligrafii — jak užitou, tak volnou nebo experimentální. Právě se svými kaligrafickými strukturami je teď i v naší kolekci.

Mariana Tutschová

Portfolio

„V současné době dokončuji diplomovou práci, autorskou edukativní knihu pro děti, na FUD UJEP v Ústí nad Labem. V posledních letech se zaměřuji na ilustrace a knihy, což mě naplňuje. Inspirují a baví mě zvířata.“

Marie Urbánková

Studuje animovaný film v Praze na UMPRUM. Věnuje se animaci, ilustraci, tvorbě pro děti a všemu co jí baví! Působí v Praze, ale svoje věci nejraději vytváří na verandě, v zahrádkářské kolonii nad Berounkou.

Veronika Zacharová

Portfolio

Veronika Zacharová je grafička, animátorka a začínající režisérka. Studovala grafický design na brněnské FaVU, od něhož se odklonila k animované tvorbě na zlínské Univerzitě Tomáše Bati. Kromě kreslené animace se mimoškolně zabývá ilustrací i grafickým designem, které se snaží ve své tvorbě propojovat.

(Zdroj: Zlín Film festival)
Opravdu si přejete odstranit vybranou tapetu z košíku?
Ano Ne
English translation coming soon!
OK